Boğaziçi Yalıtım 2024 | Suyu dışarıda tut, konforu içeri al
Kuyu Temel Dikey Perde İzolasyonu
Hizmetlerimiz
Kuyu Temel Dikey Perde İzolasyonu
  • TIKAÇ – YILDIRIM TOZU – ŞOKLAMA İLE AKTİF SU GELEN YERLER DURDURULUR.

Çimento esaslı, şok prizli su tıkaç harcıdır.

Geleneksel su tıkaçlarından farklı olarak - SU İLE KARIŞTIRILMADAN - toz halinde uygulanır. Su ile temas halinde 2 - 3 saniye içinde donarak suyu kesen mikronize kimyasal tozdur.

Su sızıntılarının izolasyonunda ve çatlaklardan gelen suların anında durdurulmasında, ayrıca su yalıtımı öncesinde yüzey hazırlığında kullanılır.

Kullanım Alanları:
  1. Her türlü mineral esaslı yüzeyde
  2. Çatlak ve boşluklardan sızan veya basınçlı şekilde gelen suların süratli kesilmesi amacı ile
  3. NB Sistem ile beraber bodrum katlarının içten yalıtımında
  4. Yüzeylerin, izolasyon öncesinde kurutulmasında kullanılır.
  5. Boşluğun çapı avuç içinden büyük olamaz.
  • KRİSTALİZE SÜRME

Kristalize su yalıtım, inşaat sektöründe yenilikçi bir ürün olup özel bir su yalıtımı yöntemidir. Bu yalıtım tipi, beton katkı malzemesi olup, beton mikseri içerisine ilave edilerek doğrudan uygulama betonu ile suya karşı bir bariyer oluşturan benzersiz bir malzemedir.

Yapının yüzeyine uygulanan membranlar veya kaplamalar gibi diğer su yalıtım çözümlerinin aksine, kristalize su yalıtımı beton ve duvar malzemelerinin gözeneklerine ve kılcal damarlarına nüfuz ederek çalışır. Malzeme yüzeye nüfuz ettikten sonra, betondaki su ve kimyasallarla reaksiyona girerek beton içinde büyüyen ve genişleyen mikroskobik kristaller oluşturur.

Bu kristaller büyümeye devam ettikçe, betondaki boşlukları veya çatlakları doldurarak daha fazla suyun geçmesini etkili bir şekilde engeller. Bu işlem sadece su geçirmez bir bariyer oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda betonu güçlendirerek zaman içinde su hasarına karşı daha dayanıklı ve dirençli hale getirir.

Kristalize su yalıtımı kürlenme süresi esnasında ve su ile her temasında sürekli aktif olup betondaki kapiler boşlukları çözülmeyen nano boyuttaki kristaller ile doldurarak sürekli sızdırmazlık sağlar. Kristalize katkısı içerikli beton suya her temas ettiğinde daha güçlü su geçirimsizlik özelliği kazanır. 

Kristalize beton katkıları temeller, bodrumlar, tüneller, yüzme havuzları ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli alanlara uygulamak için uygundur. Çevre dostu ve kolay uygulanabilen bir yalıtım çözümü olması son yıllarda giderek artan bir popülariteye kavuşmasını sağlamıştır. 

Kristalize beton katkı ürünleri ile hazırlanmış betonarme yapılar ilave bir su yalıtım ürünü istemediği için kolay ve etkili bir su yalıtımı sağlar. Kristalize beton katkıları uygulandıkları betonu pozitif ve negatif su basıncına karşı korurlar. Böylelikle hem topraktan gelecek hem de dış ortamdan suya karşı betonarme yapılar güçlü bir su yalıtım özelliği kazanırlar.

  • NB SİSTEM

Betonun yapısındaki kimyasallar ile tepkimeye girerek çözülmeyen kristaller üretir, bu sayede hem negatif hem de pozitif taraftan su izolasyonu sağlar.

Bodrumların içten yalıtımında ve su deposu-yüzme havuzu yalıtımında yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.

Hijyeniktir, içme suyu depolarında kullanıma uygunluğu belgelenmiştir.